Siebtechnik

Firma Centrimax - Winkelhorst Trenntechnik GmbH dostarcza całkowicie odnowione wirówki do różnych zastosowań firmy Siebtechnik. Całkowicie odnowione przez Centrimax wirówki są trwałe i niezawodne. Dlatego że zostaną wyposażone nowym programowalnym sterownikiem logicznym (PLC), bezproblemowo można je wdrożyć w obecny proces produkcyjny. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi wirówki ślimakowo-sitowe typu Conturbex, wirówki dekantacyjne, wirówki pulsacyjne (tzw. wirówki typu pusher) i wirówki wibracyjne.

Firma Siebtechnik jest jednym z liderów rynku technologii separacji faz stałych i ciekłych w przemyśle chemicznym i spożywczym. Do grupy przedsiębiorstw należą firmy Siebtechnik GmbH, Steinhaus GmbH, Hein Lehmann GmbH, Multotec Group i TEMA Holding N.V. Firma TEMA zajmuje się dystrybucją produktów. Cała grupa liczy 3000 pracowników.

Firma Siebtechnik jest ekspertem technologii separacji faz stałych i ciekłych. Wirówki o działaniu ciągłym są w prawie wszystkich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem pod względem kosztów i wydajności. Potrafią odwadniać duże ilości substancji stałych do bardzo niskiej wilgotności resztkowej, zajmują niewiele miejsca i skracają czas potrzebny na produkcję.

W ofercie Siebtechnik znajdziemy następujące rodzaje wirówek do różnych zadań i zastosowań.

Wirówka ślimakowo-sitowa KONTURBEX firmy Siebtechnik

Wirówki ślimakowo-sitowe o działaniu ciągłym mają wszechstronne zastosowanie. Ciała stałe zatrzymane przez sito są przenoszone do części bębna mającą większą średnicą dzięki nachyleniu bębna stożkowego i ślimakowi wirującemu z różnicową prędkością obrotową. W ten sposób różne produkty (np. kryształki soli różnego pochodzenia i tekstury) mogą być skutecznie oddzielone od cieczy nośnej i, w razie potrzeby, oczyszczone. W zależności od produktu i jego stopnia zużycia, bęben sitowy powinien być wyposażony w blachy perforowane lub sita szczelinowe.

Wirówki pulsacyjne Siebtechnik

Wirówki pulsacyjne (tzw. wirówki typu pusher) są bardzo trwałymi i stale pracującymi maszynami, które są dostępne w wersjach jedno- i wielostopniowych. Placek filtracyjny, tzn. zatrzymywane przez sito szczelinowe ciała stałe, jest popychany w kierunku osiowym do otworów wylotowych. Wirówki te zastosuje się, gdy maszyna powinna być wytrzymała i gdy podczas mycia ma następować niewielka utrata części stałych.

Wirówki wibracyjne Siebtechnik

Wirówki wibracyjne wykorzystuje się w celu uzyskania najwyższej możliwej wydajności objętościowej, do 330 ton ciał stałych na godzinę. Zatrzymane przez sito ciała stałe są transportowane do części bębna mającą większą średnicą za pomocą drgania osiowego. Ten mechanizm transportu nie działa jednak przy dużych siłach odśrodkowych. Z tego powodu są przeznaczone do suszenia towarów masowych, których łatwo można odwadniać.

Wirówki dekantacyjne Siebtechnik

Do użycia wirówek sitowych, rozmiar cząsteczek musi wynosić co najmniej 0,2 mm. Jeśli cząstki są mniejsze, można użyć wirówek dekantacyjnych, zwanych również wirówkami z bębnem stałym. Dekanter wykorzystuje specyficzną szybkość sedymentacji fazy stałej w cieczy. Często dodawano flokulanty do wspomagania sedymentacji. Osad jest przenoszony za pomocą ślimaka transportowego wirującego z różnicową prędkością obrotową do stożkowej części bębna, gdzie zostaje usuwany. Ciecz klarowna jest odprowadzana na drugim końcu bębna za pomocą nastawnego jazu. W przypadku połączenia dekantera z wirówką sitową, w zależności od produktu, uzyskuje się dalszą redukcję wilgotności resztkowej. Osad może być recyrkulowany.

Napisz do nas!

Prosimy obliczyć 8 plus 8.