Obrotowe sita szczotkowe

Centrimax dostarcza używane obrotowe sita szczotkowe, które zostały całkowicie odnowione, różnych producentów.
Dostarczane przez nas obrotowe sita szczotkowe spełniają najwyższe standardy jakości: przeprowadzamy gruntowny remont kapitalny i oferujemy gwarancję mechaniczną.
Wyposażone w nowy separator i system sterowania PLC obrotowe sita szczotkowe bezproblemowo można wdrożyć w obecne procesy produkcyjne. Są tak trwałe i niezawodne jak fabrycznie nowe urządzenia.

Główne zakresy zastosowania obrotowych sit szczotkowych to:

  • Wstępne klarowanie cieczy i zawiesin
  • Wstępne klarowanie dla wirówek dyszowych w celu zapobieżenia zatykaniu się dysz wirówki
  • Do ochrony umieszczonych dalej wymienników ciepła i pomp
  • itp.

FUNKCJE

Dla bezawaryjnej pracy wirówek separacyjnych, w wielu przypadkach konieczne jest wstępne przesiewanie przetwarzanej cieczy.

W ten sposób można wcześniej usunąć większe ciała obce, np. odpryski spawalnicze, które w przeciwnym razie spowodowałyby zatkanie dysz. W tych stale pracujących maszynach cząstki stałe są zbierane na wewnętrznej ścianie cylindrycznego, perforowanego bębna sitowego i przenoszone do odpowiedniego zbiornika cząstek stałych przez obracające się szczotki. Od czasu do czasu zebrane substancje stałe mogą być usuwane z obrotowego sita szczotkowego.

ZASADA DZIAŁANIA

Filtr składa się z obudowy ze stali nierdzewnej i perforowanego, pionowego cylindra, przez który przepływa ciecz.
Cząstki stałe większe niż otwory sita są zatrzymywane i transportowane w dół przez obracające się szczotki zamontowane na centralnym wale. Wał jest napędzany przez silnik zamontowany na górze. Nagromadzone cząsteczki są odprowadzane na dolnym stożkowym końcu. Stożek ten można łatwo otworzyć w celu przeglądu i dostosowania szczotek.

OBSZARY ZASTOSOWANIA

Obrotowe sita szczotkowe stosowane są w produkcji skrobi w przemyśle ziemniaczanym, pszenicznym i kukurydzy, fabrykach drożdży lub spirytusu, browarach, tłoczniach soków owocowych, przemyśle chemicznym i farmaceutycznym, do uzdatnianiu ścieków itp.

Znani producenci to GEA Westfalia Separator (seria BS) i Alfa Laval (seria SIL).

 

Dowiedz się więcej o naszym asortymencie maszyn!

 

Napisz do nas!

Prosimy dodać 5 i 1.