Full-Service-Lieferant für Separatoren, Dekanter und Zentrifugen

Obrotowe sita szczotkowe

Centrimax dostarcza używane obrotowe sita szczotkowe, które zostały całkowicie odnowione, różnych producentów.
Dostarczane przez nas obrotowe sita szczotkowe spełniają najwyższe standardy jakości: przeprowadzamy gruntowny remont kapitalny i oferujemy gwarancję mechaniczną.
Wyposażone w nowy separator i system sterowania PLC obrotowe sita szczotkowe bezproblemowo można wdrożyć w obecne procesy produkcyjne. Są tak trwałe i niezawodne jak fabrycznie nowe urządzenia.

Główne zakresy zastosowania obrotowych sit szczotkowych to:

  • Wstępne klarowanie cieczy i zawiesin
  • Wstępne klarowanie dla wirówek dyszowych w celu zapobieżenia zatykaniu się dysz wirówki
  • Do ochrony umieszczonych dalej wymienników ciepła i pomp
  • itp.

FUNKCJE

Dla bezawaryjnej pracy wirówek separacyjnych, w wielu przypadkach konieczne jest wstępne przesiewanie przetwarzanej cieczy.

W ten sposób można wcześniej usunąć większe ciała obce, np. odpryski spawalnicze, które w przeciwnym razie spowodowałyby zatkanie dysz. W tych stale pracujących maszynach cząstki stałe są zbierane na wewnętrznej ścianie cylindrycznego, perforowanego bębna sitowego i przenoszone do odpowiedniego zbiornika cząstek stałych przez obracające się szczotki. Od czasu do czasu zebrane substancje stałe mogą być usuwane z obrotowego sita szczotkowego.

ZASADA DZIAŁANIA

Filtr składa się z obudowy ze stali nierdzewnej i perforowanego, pionowego cylindra, przez który przepływa ciecz.
Cząstki stałe większe niż otwory sita są zatrzymywane i transportowane w dół przez obracające się szczotki zamontowane na centralnym wale. Wał jest napędzany przez silnik zamontowany na górze. Nagromadzone cząsteczki są odprowadzane na dolnym stożkowym końcu. Stożek ten można łatwo otworzyć w celu przeglądu i dostosowania szczotek.

OBSZARY ZASTOSOWANIA

Obrotowe sita szczotkowe stosowane są w produkcji skrobi w przemyśle ziemniaczanym, pszenicznym i kukurydzy, fabrykach drożdży lub spirytusu, browarach, tłoczniach soków owocowych, przemyśle chemicznym i farmaceutycznym, do uzdatnianiu ścieków itp.

Znani producenci to GEA Westfalia Separator (seria BS) i Alfa Laval (seria SIL).

 

Dowiedz się więcej o naszym asortymencie maszyn!

 

Napisz do nas!