Wirówki koszowe z osią poziomą

Firma Centrimax - Winkelhorst Trenntechnik GmbH dostarcza wirówki koszowe z osią poziomą do zastosowań przemysłowych. Są to wirówki koszowe z osią poziomą wiodących producentów, które są całkowicie odnowione przez Centrimax. Poza tym, są wyposażone w nowy programowalny sterownik logiczny (PLC) i objęte gwarancją mechaniczną. Wirówki koszowe z osią poziomą (zwane również wirówkami obierającymi lub wirówkami typu peeler) należą do wirówek filtracyjnych i zazwyczaj posiadają perforowany bęben kręcący się wokół poziomej osi.

Wirówka koszowa z osią poziomą (wirówka typu peeler, wirówka obierająca) może być wyposażona w bęben perforowany. Wtedy należy do wirówek filtracyjnych o działaniu nieciągłym. Ponadto dostępne są również wirówki koszowe z osią poziomą z litym bębnem, należące do wirówek sedymentacyjnych o działaniu nieciągłym. W dalszej części przedstawione zostaną jednak tylko wirówki z perforowanym bębnem.

Wirówka koszowa typu peeler kręcą się zazwyczaj wokół osi poziomej. Jednak również istnieją wirówki koszowe typu peeler z osią pionową.

Wirówki koszowe są niezwykle wytrzymałe i osiągają bardzo wysokie prędkości. Materiał stały jest okresowo odprowadzany za pomocą napędzanego hydraulicznie skrobaka. Wirówki koszowe z osią poziomą mają szeroki zakres zastosowań. W zależności od konstrukcji wirówki, skrobak może być również wysuwany przy pełnej prędkości roboczej, aby obierać produkt. Obrany produkt opuszcza bęben albo przez wbudowaną rynnę zsypową, albo przez wbudowany ślimak.

Ze względów bezpieczeństwa wysuwany skrobak nie może jednak sięgać aż do tkaniny filtracyjnej, lecz musi zachować bezpieczną odległość od tkaniny filtracyjnej. Po obraniu cząstek stałych zatrzymanych przez tkaninę filtracyjną w bębnie pozostaje zwykle tzw. warstwa resztkowa.
Wirówki koszowe z osią poziomą budowane są z bębnem o średnicy do 1,8 m (dawniej do 2 m).

Wirówki koszowe z osią poziomą mają szeroki zakres zastosowań. Wirówki koszowe z osią poziomą stosowane są do obróbki nieorganicznych i organicznych produktów krystalicznych, jak również produktów biologicznych, takie jak skrobia, antybiotyki, białko, mączka rybna itp.

W Centrimax dysponujemy wirówkami koszowymi firm Andritz Separation (dawniej KMPT i Krauss-Maffei) i Heinkel (dawniej Ellerwerk i GfT).

 

Zapoznaj się z dalszymi informacjami na temat wirówek!

 

Napisz do nas!

Prosimy dodać 2 i 3.