Sedicanter®

Jeśli szukasz używanego Sedicantera®, to trafiłeś we właściwe miejsce! Centrimax dostarcza Sedicantery® Flottweg z nowym sterownikiem PLC i gwarancją mechaniczną.

Zakresy zastosowania Sedicanterów

(Sedicanter® jest zastrzeżonym znakiem towarowym spółki Flottweg)

Sedicanter® jest stosowany, gdy trudne do sedymentacji substancje stałe są zbyt drobnoziarniste dla dekanterów, a zawartość substancji stałych jest zbyt duża dla separatorów. Ponadto substancje stałe, które mają być oddzielone, nie powinny mieć tendencji do zagęszczania się, być wolne od gruboziarnistego materiału i mieć dobrą sypkość.

GŁÓWNE OBSZARY ZASTOSOWANIA

  • Odzyskiwanie piwa
  • Oddzielanie np. drożdży lub bakterii od wywarów fermentacyjnych
  • Oczyszczanie mleka sojowego (do oddzielania okary, tzn. pulpy sojowej)
  • Oddzielanie (zagęszczanie) glonów
  • Oczyszczanie syropu cukrowego
  • itp.
 

Zasada działania i budowa Sedicanterów®

Sedicantery® to specjalna wersja wirówki dekantacyjnej. Łączą w sobie zalety zarówno separatorów jak i dekanterów.
W tej wysokowydajnej poziomej wirówce, długa, cylindryczna część bębna, która jest zwykle używana w dekanterach, została przekształcona na lekki stożek, do którego podłączony jest drugi krótki stożek ze stromym kątem.
Materiał stały zsuwa się poprzez wirujący z różnicową prędkością ślimak w kierunku punktu połączenia dwóch stożków. Znajduje się tam tarcza, przez której szczeliny wyciskany jest materiał stały i tym samym dociera do krótkiego, stromego stożka. Stąd zostaje odprowadzany z bębna za pomocą ślimaka transportowego.

Drugą cechą charakteryzującą jest fakt, że otwory wylotowe do usuwania fazy ciekłej i fazy stałej znajdują się na tej samej stronie. Następnie ciecz jest odprowadzana pod ciśnieniem dzięki nastawnej tarczy skórującej.

Zapoznaj się z dalszymi informacjami na temat wirówek wirówek dekantacyjnych!

Napisz do nas!

Prosimy dodać 2 i 6.