Wirówki pulsacyjne

Jeśli szukasz używanych i odnowionych wirówek pulsacyjnych, które zostały wyposażone nowym sterownikiem PLC i są objęte gwarancją, na pewno znajdziesz je w Centrimax - Winkelhorst Trenntechnik GmbH.

Wirówka pulsacyjne (wirówka typu pusher) należy do grupy wirówek filtracyjnych pracujących w trybie ciągłym i charakteryzuje się jednym lub kilkoma koncentrycznymi bębnami wyposażonymi w sita szczelinowe zamontowane względem osi. Wirówki pulsacyjne dostępne są zarówno w wersji z poziomą jak i pionową osią obrotu.

W wirówce pulsacyjnej cząstki stałe zatrzymane w bębnie za pomocą sit szczelinowych są ciągle odprowadzane za pomocą ruchomego, pulsującego tłoku. Istnieją konstrukcje jedno- i wielostopniowe. W wirówkach pulsacyjnych wielostopniowych krawędź czołowa jednego stopnia bębna jest używana jako tłok pulsujący kolejnego stopnia, tzn. następnego bębna.
Ponieważ w wielostopniowej wirówce pulsacyjnej nie trzeba wypychać osady w całości na całej długości bębna, wymagana siła wypychania jest mniejsza niż w jednostopniowej wirówce pulsacyjnej o tej samej całkowitej długości bębna. Zanieczyszczenia rozpuszczalne w placku filtracyjnym zatrzymane przez sito szczelinowe mogą być wypłukane za pomocą urządzenia myjącego.

Wirówki pulsacyjne nadają się szczególnie do osuszania materiałów ściernych.
Wirówki pulsacyjne znajdują zastosowanie głównie w przemyśle solnym (wirówka soli), np. w produkcji soli potasowej i innych soli nawozowych, w procesach uzdatniania wody, w zakresie ochrony środowiska oraz w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Ale także w przemyśle spożywczym i paszowym są używane.
Wirówki pulsacyjne budowane są do średnicy bębna wynoszącej ok. 1,4 m.

Do wirówek pulsacyjnych należą m.in. wirówki do wiórów. Wirówki do wiórów stosowane są do suszenia i czyszczenia krótkich, sypkich wiórów metalowych zawierających emulsję lub olej. Dzięki stożkowatemu kształtowi bębna wióry są stale przesuwane przez odporne na ścieranie sito szczelinowe i suszone przez potężne siły odśrodkowe.

Centrimax dysponuje wirówkami pulsacyjnymi (wirówkami filtracyjnymi) firm Siebtechnik i Andritz Separation (dawniej KMPT i Krauss-Maffei).

 

Zapoznaj się z dalszymi informacjami na temat wirówek!

 

Napisz do nas!

Jaka jest suma 7 i 2?