PRZEMYSŁ BIOTECHNOLOGICZNY, CHEMICZNY I FARMACEUTYCZNY

Wirówki separacyjne, wirówki dekantacyjne i inne wirówki przemysłowe wnoszą znaczący wkład w zagwarantowaniu wysokiej jakości w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym. Niezwykle szeroki zakres zastosowań w wyżej wymienionych branżach obejmuje wirówki talerzowe (samoczyszczące, z litym bębnem i dyszowe) do klarowania i separacji cieczy, wirówki dekantacyjne, Tricantery i Sedicantery do klarowania lub separacji cieczy oraz inne rodzaje maszyn filtracyjnych, takich jak wirówki filtracyjne (wirówka typu peeler, wirówka z odwróconymi filtrami, wirówka sedymentacyjne) oraz wirówki sedymentacyjne.

Do stosowania w branży biotechnologicznej, chemicznej i farmaceutycznej polecamy używane, całkowicie odnowione i remontowane wirówki separacyjne i dekantacyjne firm GEA Westfalia Separator, Alfa Laval, Flottweg, Sharples, Bird Humboldt oraz wirówki przemysłowe firm Siebtechnik, Krauss Maffei - KMPT, Andritz Separation, Guinard, Ferrum, Heinkel, Heine, CEPA itp.

Centrimax dysponuje ponad 500 używanymi wirówkami wiodących firm GEA Westfalia Separator, Alfa Laval, Flottweg, Siebtechnik, Heinkel, Andritz (Krauss Maffei - KMPT), CEPA, Sharples itp.

Przeprowadzony przez nas remont kapitalny zapewnia niezawodność wirówek przemysłowych, separacyjnych i dekantacyjnych. Dzięki nowemu sterowaniu SPS (Siemens S7), które jest dostarczane z odnowionymi maszynami, można je bez problemów wdrożyć w już istniejące procesy produkcyjne.

Wirówki przemysłowe, separacyjne i dekantacyjne

Obszary zastosowania wirówek w przemyśle biotechnologicznym, chemicznym i farmaceutycznym są różnorodne. Na przykład, są one wykorzystywane do produkcji alkoholu technicznego i etanolu, odwadniania wywaru, przetwarzania surowców fermentacyjnych, takich jak melasa, oraz przetwarzania produktów fermentacji, takich jak algi, drożdże piekarskie i drożdże paszowe. Wirówki przemysłowe, separacyjne i dekantacyjne odgrywają również ważną rolę w uzyskiwaniu gumy arabskiej, szczepionek, insuliny, enzymów, olejków eterycznych, substancji zapachowych, aromatów i witamin, by wymienić tylko kilka przykładów.

Ze względu na szeroki wachlarz możliwych zastosowań, w tym miejscu nie wejdziemy w szczegóły.

Napisz do nas!

Jaka jest suma 8 i 3?