Wirówka dyszowa

Szukasz używanej, ale odnowionej wirówki dyszowej (wirówka talerzowa dyszowa, separator dyszowy) do zastosowań przemysłowych? Na pewno znajdziesz odpowiedni separator w Centrimax - Winkelhorst Trenntechnik GmbH.
Dostarczamy odnowione wirówki dyszowe z nowym sterownikiem PLC i gwarancją firm GEA Westfalia Separator i Alfa Laval.

Wirówki dyszowe należą do wirówek talerzowych, ponieważ także w separatorach dyszowych wbudowane są stożkowe talerze, aby zwiększyć powierzchnię separacji.
W tym miejscu należy jednak szczególnie wspomnieć o wirówek dyszowych, ponieważ ze względu na ciągłe odprowadzanie ciał stałych przez dysze zamontowane na ścianie bębna, są używane w wielu zastosowaniach, do których nie nadają się „zwykłe” wirówki talerzowe samoczyszczące. Ze względu na ciągłe odprowadzanie cząstek stałych, wirówki dyszowe nadają się do zawiesin z zawartością do ok. 25% substancji stałych (wartość orientacyjna).

Wirówka dyszowa jest stosowana głównie wtedy, gdy wymagane jest duże zagęszczenie substancji stałych przy jednoczesnym optymalnym oczyszczaniu lub gdy ciecze o dużej zawartości substancji stałych mają być oddzielane przy dużej przepustowości.

W zależności od zastosowania wykorzystuje się albo separatory z bębnem oczyszczającym, albo separatory z bębnem oddzielającym. Powoduje to, że wirówka dyszowa znajduje zastosowanie albo jako klaryfikator (np. w produkcji antybiotyków, kaolinu, skrobi, drożdży, twarogu itp.) lub koncentrator (np. do pozyskiwania oleju z piasku olejowego lub łupków bitumicznych itp.)

Bęben wirówki dyszowej

Jak działa wirówka dyszowa
Jak działa wirówka dyszowa

Zawiesina dopływa centralnie od góry. Mieszanina wpływa między talerze, gdzie cząstki stałe osiadają na powierzchni talerzy, po czym zsuwają się do obwodu i ściany bębna. Cząstki stałe są następnie stale odprowadzane z bębna. Należy wspomnieć, że w zależności od konkretnego zastosowania, stosuje się różne dysze, które umieszcza się w różnych miejscach bębna (np. na ścianie lub na dole bębna).
W zależności od zadania, separatory dyszowe mogą być również wyposażone w system recyrkulacji lub płukania koncentratu.

Ponadto separatory dyszowe (w zależności od zastosowania) mogą być dodatkowo wyposażone w system okresowego odprowadzania cząstek stałych (jak w przypadku wirówek talerzowych samoczyszczących).

Tak więc, istnieje szyta na miarę konstrukcja bębna dyszowego dla każdego zastosowania.

Wirówka dyszowa jest zazwyczaj również przystosowana do CIP.

Napęd wirówki dyszowej

Wirówki dyszowe są dostępne w różnych wersjach pod względem napędu. Przenoszenie napędu z silnika na bęben separatora może odbywać się za pomocą przekładni walcowej lub pasowej.

Smarowanie wszystkich układów łożyskowych oraz przekładni odbywa się automatycznie za pomocą centralnej kąpieli olejowej. Poziom oleju i obieg oleju smarowego można sprawdzić przez szklany poziomowskaz.

Zapoznaj się z dalszymi informacjami na temat separatorów!

Napisz do nas!

Prosimy obliczyć 2 plus 1.