Wirówki trójkolumnowe

U nas w Centrimax - Winkelhorst Trenntechnik GmbH znajdziesz używane wirówki trójkolumnowe, całkowicie odnowione, z nowym sterownikiem PLC i objęte gwarancją mechaniczną.

Wirówka trójkolumnowa również zwana jest wirówką pionową. Może być wyposażony w bęben filtracyjny do klarowania zawiesin (wirówka filtracyjna trójkolumnowa) lub w bęben sedymentacyjny do oddzielania cieczy (wirówka sedymentacyjna trójkolumnowa), który w obu przypadkach obraca się wokół osi pionowej.
W przypadku bębna filtracyjnego, jest to wirówka pracująca w trybie nieciągłym.
Wersja z bębnem sedymentacyjnym jest wirówką pracującą w trybie ciągłym.

W wirówkach trójkolumnowych oddzielone cząstki stałe są albo usuwane ręcznie u góry, gdy bęben jest zatrzymany, albo (tylko w przypadku bębnów filtracyjnych) okresowo na dole za pomocą napędzanego hydraulicznie skrobaka podczas pracy wirówki.

Wirówka trójkolumnowa z perforowanym bębnem filtrującym do klarowania zawiesin

W tym przypadku doprowadzana jest zawiesina, która ma być oczyszczona od substancji stałych.
Materiał stały zatrzymany przez tkaninę filtracyjną jest albo usuwany ręcznie u góry, gdy bęben jest zatrzymany, albo wyciągany z bębna za pomocą worka zawieszonego w perforowanym bębnie. Worek może zostać oczyszczony od odwirowanych ciał stałych poprzez opróżnianie dna.

Wirówka trójkolumnowa z nieperforowanym bębnem stałym do oddzielania cieczy

Podawana ciecz jest mieszaniną, którą należy rozdzielić, składającą się z 2 cieczy o różnych gęstościach, które są w sobie nierozpuszczalne. Ciecze oddzielają się w polu odśrodkowym bębna, a następnie są oddzielnie odprowadzane.

Zaletą wirówek trójkolumnowych jest to, że nie wymagają one mocnej podstawy ze względu na elastyczne zawieszenie obudowy maszyny.

Centrimax dostarcza wirówki trójkolumnowe z bębnem filtracyjnym i sedymentacyjnym firm CEPA (Carl Padberg) i Heinkel (dawniej Ellerwerk, GfT lub Heine).

Wirówka trójkolumnowa ma małą do średnią wydajność, a znajduje zastosowanie w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i innych branż do rozdzielania cieczy.

Zapoznaj się z dalszymi informacjami na temat wirówek!

Napisz do nas!

Prosimy dodać 6 i 6.