Wirówka z odwróconymi filtrami

Wirówki z odwróconymi filtrami mają bęben kręcący się wokół osi poziomej, podobnie jak wirówki koszowe z osią poziomą (tzw. wirówki typu peeler). Jednak w przeciwieństwie do wirówek typu peeler, wirówka z odwróconymi filtrami jest w stanie usuwać substancje stałe zatrzymane przez tkaninę filtracyjną z komory bębna bez żadnych pozostałości. W ten sposób, wirówki z odwróconymi filtrami umożliwiają w pełni automatyczną produkcję wsadową.

W wirówce z odwróconymi filtrami placek filtracyjny jest wypychany z bębna za pomocą podłogi ruchomej. Podłoga ruchoma jest wypychana z bębna do tego stopnia, że tkanina filtracyjna zostaje odwrócona, umożliwiając opróżnianie bębna bez żadnych pozostałości. Brak mechanicznych środków wspomagających usuwanie zapewnia minimalizację zniszczenia kryształów. Dzięki możliwości wymywania ciasta stałego zatrzymanego przez tkaninę filtracyjną możliwe jest uzyskanie najwyższej czystości produktu.

W 1977 roku firma Heinkel wprowadziła na rynek pierwszą wirówkę z odwróconymi filtrami typu "HF". Odtąd wirówka ta jest stale udoskonalana, dzięki czemu obecnie dostępne są różne dodatkowe funkcje, np. hiperwirowanie (osuszanie przez siłę odśrodkową). W tym momencie nie będziemy jednak szczegółowo omawiać tych dalszych funkcji.

Wirówki z odwróconymi filtrami znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i innych podstawowych gałęziach przemysłu, szczególnie w obróbce cennych produktów, które łatwo się rozpadają, i które wymagają wysokiego stopnia czystości i niskiej wilgotności resztkowej. Wirówka z odwróconymi filtrami nadaje się również do drobnokrystalicznych produktów, a także do płynów tiksotropowych.

W asortymencie Centrimax znajdziesz wirówki z odwróconymi filtrami firmy Heinkel.

Zapoznaj się z dalszymi informacjami na temat wirówek!

 

Napisz do nas!

Jaka jest suma 4 i 6?