Wirówka rurowa

U nas w Centrimax - Winkelhorst Trenntechnik GmbH znajdziesz używane wirówki rurowe, całkowicie odnowione, z nowym sterownikiem PLC i objęte gwarancją mechaniczną.

Wirówka rurowa należy do wysokoobrotowych wirówek sedymentacyjnych i pracuje w sposób ciągły w odniesieniu do dopływu i odpływu cieczy. Jednak, w odniesieniu do wyładowania osadu, działa w trybie nieciągłym. To znaczy, że ciała stałe należy ręcznie usuwać.
Wirówka rurowa posiada cylindryczny, rurowy bęben, zwykle o stosunkowo małej średnicy. Ze względu na wysoką wytrzymałość materiału i małą średnicę bębna, wirówki rurowe mogą pracować z dużą prędkością obrotową. Z tego powodu wirówki te nazywane są ultrawirówkami.

Bęben wirówki rurowej jest przeznaczony do rozdzielania zawiesin (separacja ciecz-ciało stałe) i oddzielania ciekłych układów niejednorodnych (separacja ciecz-ciecz). Składniki mieszaniny cieczy nie mogą być rozpuszczalne w sobie nawzajem i muszą różnić się gęstością.
Do rurowego bębna wirówki mieszanina cieczy lub zawiesina zawierająca bardzo drobne cząstki fazy stałej doprowadzana jest od dołu, na wewnętrzną ścianę bębna. Ciecz klarowna odpływa górą bębna, a następnie na zewnątrz wirówki.
W zależności od średnicy bębna, efekt odśrodkowy może osiągać do ok. 20.000g.

Istnieje szeroki wachlarz możliwych zastosowań. Wirówki rurowe są np. stosowane w przemyśle farb i lakierów, w przemyśle olejów spożywczych, tłuszczów i mydła, w przemyśle chemiczno-farmaceutycznym, w przemyśle woskowym itp. Specjalne, chłodzone wersje wirówki rurowej, wirówki frakcjonujące, są stosowane głównie w laboratoriach do frakcjonowania krwi ludzkiej.

W asortymencie Centrimax znajdziesz wirówki rurowe firm CEPA (Carl Padberg) i Sharples.

Zapoznaj się z dalszymi informacjami na temat wirówek!

Napisz do nas!

Jaka jest suma 1 i 2?